AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Me ski deri në Polin Jugor

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Me ski deri në Polin Jugor

  Mesazh  Angel_Dreams prej Thu Jan 20, 2011 7:44 pm

  Norvegjezi Christian Eide arriti në Polin e Jugut, i vetëm me ski, vetëm për 24 ditë, duke thyer kështu rekordin e deritashëm për gati dy javë më shpejtë, njoftoi agjencia norvegjeze e lajmeve NTB.
  Duke u nisur nga Herculi, Eide duke skijuar i vetëm dhe duke tërhequr skitë rrëshqiti 1130 milje për më pak se 24 ditë.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:36 pm