AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Eli Fara - Sonete

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Eli Fara - Sonete

  Mesazh  Admin prej Sat Jun 06, 2009 3:33 pm

  Rruges i trishtuar , dikush po ecen,
  nje i dashuruar dhe fare vetem,
  dashurine qe humbi duke kerkuar
  si i erdhi fundi
  iku dhe e la…

  Vajzen qe e donte , sa donte jeten
  e braktisi sonte dhe e la vetem
  endrra qe perkundi sa shpejt u shua,
  erresires fundi …
  iku dhe e la…

  Ndoshta rri e fshehur , diku ne pyje ,
  apo rri e ndezur , atje me yjet
  dhe pergjon atje
  djalin qe e don

  Kushedi ku dehet , a perqafohet
  apo do te kthehet dhe do pendohet
  djali ne vetmi,
  vajzen e kerkoi…

  nanananananana
  Rruges i trishtuar , dikush po ecen ,
  nje i dashuruar dhe fare vetem ,
  dashurine qe humbi duke kerkuar
  si i erdhi fundi
  iku dhe e la…

  Ndoshta rri e fshehur , diku ne pyje ,
  apo rri e ndezur , atje me yjet
  dhe pergjon atje
  dajlin qe e don

  nanananananana

  Rruges i trishtuar , dikush po ecen ,
  nje i dashuruar dhe fare vetem ,
  dashurine qe humbi duke kerkuar
  si i erdhi fundi
  iku dhe e la…

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:30 pm