AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Si te bejm nje Folder me Password.

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Si te bejm nje Folder me Password.

  Mesazh  Angel_Dreams prej Sun Jul 31, 2011 6:07 pm

  Do mundohem t`ju shpjegoj se si mund te beni nje folder cfardo me password.
  Hapi I: Krijojm nje folder ne desktop.
  Hapi II: Hedhim materialet qe duam ti ruajm me password ne te.
  Hapi III: E zipojm folderin. ( pra, klikom me te djathten e mausit mbi te dhe pastaj Send To > Compressed (zipped) folder.
  Hapi IV: Klikojm me te djathten e mausit mbi folderin e zipuar. Open with > Compressed (zipped) folder.
  Hapi V: Tek dritarja qe u hape, Klikojm ne menun File > Add a Password.
  Vendosim Password-in . e konfirmojm dhe klikojm OK.
  Tani materialet qe ndodhen ne kete folder nuk mund te hapen pa vendosur fjalkalimin(password-in).


  Faleminderit per vemendjen! AnGeL_DrEamS

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:32 pm