AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Thenie Per Dashurin

  Share

  AnG

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 8
  Join date : 03/06/2009

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Thenie Per Dashurin

  Mesazh  AnG prej Sat Jun 06, 2009 5:58 pm

  Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
  kur qeshi me duket me shikon,
  kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

  Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si dhe lotet qe te rrodhen ty!

  Ti me fajson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c po ben, dashurin tone ku po e len!

  Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertet, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri dot e qet!

  Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume dashuri ka!!

  Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje qe andej.

  Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer,
  sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!!

  A t’kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!
  Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por, prej dites qe s te pash,
  prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !

  Mos me veshtro e heshtur mos me kerko, te lutem me harro!! S mesove te duash prandaj do te vuash,
  > nuk do te jeshe me puthja ime nuk do te keshe me ledhatime. Te lutem shko, te lutem me harro !!

  A e ke provuar ate ndjenje kur te vjen t i thuash shpirt, asaj qe e dashura jote s eshte?
  Kur i thua zemer asaj qe nuk rri me ty, prane, por zemren me ty e ndan?!

  c’do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c’do mbremje pa ty, eshte si nje nate pa yje.
  c’do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c’do minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
  c’do sekund pa ty, eshte si mos t me rreh zemra.

  Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua s do jetoje as nje ore pa mua!

  Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.

  Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!

  Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nena pa femi,
  dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

  E dua edhe shiun tash. I mbylle syte dhe e ndjej ende castin kur me preke ne dore.
  Te shiqova turpshem, e ti me buzeqeshe.

  E pash shkelqimin e shikimit tend ne syte e tu, rrezet e te cilit me bene te ndjej dridhje te lehta neper gjithe trupin.
  As qe kam menduar se do te ndihem ndonjehere ashtu si ate dite.

  E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
  kur te takohemi perseri do t ma sherosh plagen me dashuri!!!

  Eja me mua se ty te kam shpres, eja me mua se pa ty s du te plakem dhe vdes.
  Ti je djelli qe mua me ngroh, ti je endrra qe une cdo nate e shoh!

  Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

  Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
  Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
  Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!

  Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !

  Isha duke pi qaj ne ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu pervelu.

  Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te don per jete!

  Kur jam ne mendimete t kam pran zemres sime kur rruges heci, shkoj, vec per ty mendoj!

  Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty,
  kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!

  Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
  Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua,
  kete e verejta nga buzet e tua.

  Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend per pos teje nuk e dashuroje !

  Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndez.
  E ndiej edhe tash. Te dua.
  Pergjithmon vetem ty!!

  Me nxeht se ne zjarr me shtrejt se liria, ne shpirtin tim per ty qendron dashuria.

  Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty digjet.

  Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj!
  Zemra ime rreh vec per ty se ty t’kam si dy sy!!

  Ne zemren time eshte nje bashqe,ne ate bashqe gjindet nje lule e ajo lule m je ti !

  Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
  nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!

  Nese ti me don ma thuaje te verteten, s’do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten.
  Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

  Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec… te harroj!

  Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.

  Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se,
  kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si krijese me e pasur ne bote.

  Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !!

  Oh po po, e imja do te jesh,duart e mija kane me t’zhvesh…,
  oh po po,une vec nje gje e di, te gjithe do t’na kene lakmi.

   Ora është Wed Sep 19, 2018 7:07 am