AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Fraza Dashurie From ~> Angel_Dreams

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Fraza Dashurie From ~> Angel_Dreams

  Mesazh  Angel_Dreams prej Sat Jun 06, 2009 5:49 pm

  Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

  Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

  Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

  Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!

  “Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
  “Kam nevoje per ty sepse te dua”.

  Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

  Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

  Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

  Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
  qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

  Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
  e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

  Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
  Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

  Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
  Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.

  Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
  Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
  Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.

  I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
  I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.

  I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
  ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .

  I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
  i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

  I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.

  Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
  Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.

  Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
  Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.

  Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
  Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.

  Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
  se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!

   Ora është Wed Sep 19, 2018 7:07 am