AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Produkt 28 - Djaloshi dhe shiu

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 28
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Produkt 28 - Djaloshi dhe shiu

  Mesazh  Admin prej Sat Jun 06, 2009 3:56 pm

  Dhe se fundi moti parashikohet me vranesira te medha.

  Nga fronti I majte pritet nje ere e forte.

  Ndersa nga fronti I majte,nje rrebesh I lehte.

  E rendesishme eshte qe sot bie shi.

  I keshillojme rrugetaret te hapin ombrellat.

  Ref:Ja shiu pik,pik,pik,pik

  Bjen ne rruge troket ai papushim.

  E ora tik-tak,tik-tak.

  Shkon e djali pret me padurim.

  O zemra tik-tak,tik-tak.

  Pse tash nis me rrah me kaq nxitim.

  Mendon djaloshi qe po pr̴ ne shi

  Me ankth e me gezim.

  Rap 1: 24 ore ne dite,12 muaj ne vit.

  Mbeta per ty poshte ombrelles

  Dhe ti prap me thua prit,

  Cfare shkon keq,cfare te heq

  Cfare te ndreq,je dreq.

  Me ben keq,te kam ves,

  Per bese,ti fli une pres.

  Miremengjes,gjes,gjes,gjes,gjes.

  He pra thuaj nje fjale

  Se me je bere stres.

  Me bere per Aulin.

  Dhe pikat po me bien.

  Mendimet s’po me vijne.

  Ou me lagu dhe nje makine.

  (A me do?)

  Po,po moj shoqe po.

  Te dua por mos trego

  Je per mua,mos harro.

  Se te dua,te kam xhan.

  Mos ma mbaj koken menjane.

  Se te tjera shume kam.

  Por te tjerat si ty s’jane.

  Shiu bie ne Tirane

  Por dot neve nuk na ndan.

  E di te zuri lemza

  Se tingujt per ty jane

  Ndaj degjoma serenaten

  qe nen cader po kendoj

  Zemer iku dhe nje nate

  Dhe pse fatit I besoj.

  Ref:Ja shiu pik,pik,pik,pik

  Bjen ne rruge troket ai papushim.

  E ora tik-tak,tik-tak.

  Shkon e djali pret me padurim.

  O zemra tik-tak,tik-tak.

  Pse tash nis me rrah me kaq nxitim.

  Mendon djaloshi qe po pr̴ ne shi

  Me ankth e me gezim.

  Rap 2(Eja O shoku yne

  Te kemi pritur.)

  Me lini mor vellezer

  Se jam I merzitur ju thashe.

  Mbeta vetem

  Jam si peshku pa uje

  Mjergulla sapo ka rene

  Dhe per te jam I huaj.

  S’vjen pranvera me nje lule

  Por une mbiva ketu I ziu.

  Pa shiko nga ballkoni

  Jam djaloshi edhe shiu.

  Eja gjithe naten te vallezojme

  Per ty behem kavaljer.

  Nen valsin e lumturise

  Une mister e ti miss.

  Do kalojne ato dite dimri

  Nga kabina numer 3

  S’do te te bej me zile.

  Alo,alo pse nuk je.

  Nuk jam pirat zemrash

  Por njoh zemren e nje gruaje.

  Te pranoj ashtu sic je.

  Ne kete bote mua me ke.

  Ngrije koken lart.

  Fishekzjarre ne qiellin blu

  Ta degjoj edhe atdheu

  Une kendoj per syte e tu.

  Mos vono dashuri.

  Se jeta nuk eshte loder.

  Ti e di,shume mire e di.

  Fati shprese e marrezi.

  Ti je e re,une jam I ri.

  C’te te them nuk e di.

  Ti je ajo,une jam ai

  (Shhhh,Mistrec)

  Ref:Ja shiu pik,pik,pik,pik

  Bjen ne rruge troket ai papushim.

  E ora tik-tak,tik-tak.

  Shkon e djali pret me padurim.

  O zemra tik-tak,tik-tak.

  Pse tash nis me rrah me kaq nxitim.

  Mendon djaloshi qe po pr̴ ne shi

  Me ankth e me gezim.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 6:54 am