AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Eranda Libohova - Kenga e gjyshes

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 28
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Eranda Libohova - Kenga e gjyshes

  Mesazh  Admin prej Sat Jun 06, 2009 3:37 pm

  Sot një këng’ do kendoj
  Veç për ty o gjyshja ime
  E di mir’ dhe s’e harroj
  Të shkaktova shum’ trazime

  Refreni:

  Ti u zbardhe gjyshja ime
  Dhe çdo vit një rrudh’ ta shton
  Sa kokçarjeee shqetesiiime
  Sjellja ime te shkakton

  Por ti je gjithnji e mir’
  Edhe fajin fshehtas fal
  T’jem e urt’ un’ kam dëshir’
  Porse vrullin dot s’e ndal

  II

  Un’ fëmij’ kam qen’ njiher
  E pran zjarrit me ty rrija
  Më tregoje ti at’her’
  Shum’ gjëra qe un’ s’i dija

  Un’ dëgjoja gjith’ çudi
  Plot kureshtje e kënaq’si
  Eh sa shum’ nga ti mësoja
  Me sa vrull të përqafoja

  Refreni:

  Shkuan vitet e tani
  S’jam e vogël si at’her’
  Por o gjyshe un’përs’ri
  Ta prish qejfin ndonjëher’

  Por se flas edhe sot
  Për çdo gjë ti më beson
  Dhe shikimi yt i dlir’
  Më jep forc’ të jem e mir’.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:55 am