AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  West Side Family feat. Edi Rama - Cohu

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 28
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  West Side Family feat. Edi Rama - Cohu

  Mesazh  Admin prej Sat Jun 06, 2009 2:42 pm

  Jemi ne sot e ardhmja
  Jemi ne vetem ti ne dor e ke
  Ti me therret cohu! Cohu! Cohu!

  Jemi ne sot ndryshimi
  Jemi ne plot te ardhme dit e re
  Ti mos rri po cohu! Cohu! Cohu!

  E verteta eshte s`mendon njeri per ty
  Mendo ti me mendje shiko me sy.
  Asnje ska ec krah teje
  Kur ne gerdec u plasen vrane mendjet tona
  Shpethyen ne masaker.

  A s`thu tu thane damaret
  E ngele i shkret ti.
  Djersë ngelen tokat nga jugu ne malesi.
  Ndryshk te zune cezmat
  Uji shkon kot malit
  Mbaj radha e mbledh pika si koha e mesdhjetarit.
  Pika ty te derdhet akoma mungon drita
  Me shpresen per ndryshim 20 vjet un prita
  20 vjet qe prita pash vetem parazita
  Prandaj e ndava mendjen sot ka ardhur dita.

  -cohu minator cohu malesor
  Eshte koha te vendosesh ti e ke ne dor.
  Cohu shiptar te degjohesh ti
  Pertej te gjith flamujve
  Ka vetem nje shqiperi

  Ref:
  Jemi ne sot e ardhmja
  Jemi ne vetem ti ne dor e ke ti
  Mos rri po cou cou cou
  Jemi ne sot ndryshime jemi ne plot te ardhme
  Dit e re ti mos rri po cohu! Cohu! Cohu!

  -kalova ne çdo vend
  Pashe shpresen te venitur
  Pashe njerez te genjyer.Te lodhur duke pritur
  Pashe arra te braktisur
  Token e harruar
  Boll me keto semundje keto plage duhen sheruar.
  Shiko pertej atyre qe luftojn vetem per vete
  Shiko pertej partive jepi vlere kesaj jete
  Shkarkoje kete barre edhe ec perpara
  Boll u ndot ky vend me mashtrime e te shara.
  -se jemi te papune
  Kur duhet vetem pune
  Nje ze jam une sebashku jemi shume.
  Gjithmone kame besuar cfare kam enderruar
  Te lem pas te shkuaren si e keqe e kaluar.

  Ti e ke ne dore te ardhmen per ta bashkuar
  Cohu shqiptare te gjithe te bashkuar
  Cohu per te ardhmen te vendosesh ti
  Pertej cdo partive ka vetem nje shqiperi.
  Ref:
  Jemi ne sot e ardhmja
  Jemi ne vetem ti ne dor e ke ti
  Mos rri po cohu cohu cohu
  Jemi ne sot ndryshime jemi ne plot te ardhme dit e re
  Ti mos rri po cohu! Cohu! Cohu!
  Cohu! Cohu! Cohu!
  Edi rama:
  Une do ta fitoje kete gare
  Bashku me ju sepse besoj tek shqiperia
  Besoj tek talenti dhe forca e njerezve te zakonshme
  Te ketij vendi
  Beso tek nje atdhe
  Te cilit zoti ia ka dhene gjithçka
  Qe i duhet per te qene i begatë.
  Dhe une besoj qe asgje nuk eshte e pamundur
  Ne rast se ne jemi te gjithe bashke.
  Ref:
  Jemi ne sot e ardhmja
  Jemi ne vetem ti ne dor e ke ti
  Mos rri po cou cou cou
  Jemi ne sot ndryshime jemi ne plot te ardhme
  Dit e re ti mos rri po cohu! Cohu! Cohu!

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:59 am