AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  E shkuara, e sotmja e ardhmja

  Share
  avatar
  AlbSpace Staff
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 170
  Join date : 08/06/2009
  Location : Albania

  E shkuara, e sotmja e ardhmja

  Mesazh  AlbSpace Staff prej Thu Dec 01, 2011 4:44 pm

  Je një tip që jeton të sotmen, apo pëlqen t’i projektosh gjërat? Apo preferon ta jetosh jetën ditë pas dite? Apo jeton ende me të kaluarën?

  A - Të jesh e suksesshme, është çelësi i jetës tënde?
  1. Sigurisht, është vërtet shumë e rëndësishme.
  2. Po, përveç faktit që kjo të mos ndikojë në cilësinë e jetës sime.
  3. Nëse do të ishte e mundur, do të më pëlqente.

  B - Punën e zgjedh mbi gjithçka?
  1. Jo, përparësi për mua është familja.
  2. Do të privilegjoja dëshirat dhe ëndrrat e momentit.
  3. Do ta quaja kompetencë të momentit.

  C - Një histori e bukur dashurie varet…
  1. Nga momenti kur e ke përjetuar.
  2. Kur të surprizon nga të rejat që të sjell.
  3. Kur rritet bashkë me projektet për të ardhmen.

  Ç - Mbas dhjetë vjetësh do të jesh…
  1. E martuar me dy fëmijë dhe me një pozicion të mirë profesional.
  2. Nuk e di dhe nuk e shoh si një problem.
  3. Shpreson të jesh ndryshe nga nëna jote.

  D - Shëndeti për ty konsiderohet…
  1. Nëse do të kisha një patologji në familje, do të isha në merak.
  2. Çdo ditë e re, me një rregull të ri për shëndetin.
  3. Shëndeti është i rëndësishëm, por të jetosh në harmoni është edhe më e rëndësishme.

  Dh - Një natë çmendurie është…
  1. Më e mirë se çdo gjë tjetër.
  2. E bukur nëse nuk ndodh shpesh, sepse pastaj do të bastardohej.
  3. Nuk do të hiqja asnjëherë dorë prej saj.

  E - Historitë e familjes…
  1. I njeh përmendësh dhe ke gjithmonë konsideratë për to.
  2. I përket të kaluarës, nuk më intereson.
  3. Është e rëndësishme, por jo sa e ardhmja.

  F - Ekologjia dhe e ardhmja e planetit…
  1. Është e rëndësishme, dhe e mendoj çdo ditë.
  2. Është e rëndësishme ta mendosh, nëse do një të ardhme.
  3. Është rezultat i neglizhencës në të kaluarën.

  G - Mikja jote e parë e shkollës…
  1. Herë pas here e sheh dhe jeni ende në kontakt.
  2. Nuk të kujtohet, ka kaluar shumë kohë.
  3. Nuk e kujton më, ke mjaft mike të reja.

  H - Kush të tremb më shumë…
  1. Respekti për disa episode të trishtueshme të së kaluarës.
  2. Falimetimi i projekteve në të cilat ti beson.
  3. Nëse nuk do të ndiheshe rehat me veten tënde.

  Më shumë përgjigje 1
  Je projektuar drejt së ardhmes Është e ardhmja ajo që të preokupon më tepër se çdo gjë tjetër. Energjitë e tua shkojnë drejt projekteve, që kanë të bëjnë me të ardhmen. Për ty, kuptimi i të jetuarit është të ëndërrosh si do të jetë e ardhmja. Ajo që ka rëndësi për ty, është ajo që duket e vërtetë.
  Je një futuriste.

  Më shumë përgjigje 2
  Je e drejtuar nga e kaluara Sigurisht, e kaluara është mikja me të cilën udhëton më shumë. Nuk e jeton dot të sotmen, nëse nuk mendon të kaluarën. Çdo moment është i ndërtuar falë një sekuence që e ka origjinën nga e djeshmja. Për ty, jeta nuk duhet ta braktisë kurrë origjinën e saj. Historitë janë këshilla për ty. Je një femër gjithmonë në kërkim.

  Më shumë përgjigje 3
  Je e përqendruar tek e sotmja Është e sotmja, ajo që ka më shumë rëndësi për ty. I shijon kënaqësitë që të fal jeta ditë pas dite; nuk harxhon si dhe nuk hedh poshtë asnjë minutë kot. Je e përqendruar tek ajo që të ndodh në moment dhe e ke hedhur pas krahëve të shkuarën. Ajo i përket së djeshmes, ndërkohë që ti i përket të sotmes. Jeton nga instinktet dhe je një grua egoiste.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:58 am