AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Dhimbja

  Share
  avatar
  AlbSpace Staff
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 170
  Join date : 08/06/2009
  Location : Albania

  Dhimbja

  Mesazh  AlbSpace Staff prej Thu Dec 01, 2011 4:38 pm

  Derisa ta perjetosh vete, nuk mund ta kuptosh. Mendojme se kuptojme gjithcka ndodh verdalle, se jemi te afte te gjejme një shpjegim për cdo ndjenje, por ne realitet kjo është e pamundur. Kur prek Diçka, kur ajo "Diçka" te ngjitet pas si një lekure e dyte, kur e ndjen siç mund te ndjesh djegien nga një cigare, vetëm atehere mund ta kuptosh. Kjo është dhimbja... Ta shohesh dhe kaq nuk mjafton. vetëm kur e perkedhel arrin te kuptosh perberjen e saj, ndjen forcen e saj shkaterruese, ate fitoren e saj te pandalueshme. Idea që mund ti shpetosh dhimbjes është një iluzion i rrezikshem. Leverdis me teper te mesosh ta pranosh, te mesosh te bashkejetosh me te. Ndonjehere pikerisht dhimbja te ndihmon te shohesh boten që te rrethon nga kendveshtrime te tjera, sikur te hap syte.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:57 am