AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Tjetër paralajmërim i Majave: Fundi i botës në vitin 2012

  Share
  avatar
  AlbSpace Staff
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 170
  Join date : 08/06/2009
  Location : Albania

  Tjetër paralajmërim i Majave: Fundi i botës në vitin 2012

  Mesazh  AlbSpace Staff prej Sat Nov 26, 2011 6:12 pm

  Vërtet do të shkatërrohet bota më 21 dhjetor 2012?

  Në Meksikë është gjetur një tjetër shkrim i Majave, që kërcënon me fundin e botës.


  Teoria për rrënimin e planetit ka kohë që qarkullon dhe ajo është bazuar në një pllakat guri të Majave, zbuluar në Toruguero. Ndërkohë Instituti Arkeologjik i Meksikës thotë se ka gjetur një tjetër shkrim për fundin e botës, kësaj radhe në rrënojat e Comalcalco. Parashikimi i qytetërimit Maja është kthyer tashmë në një legjendë që qarkullon në çdo vend të botës. Disa ekspertë thonë se ky është një keqinterpretim i shkrimeve Maja. Të tjerë kanë nisur të kërkojnë një copëz tokë për tu strehuar në atë që sipas shkrimeve Maja do jetë i vetmi vend në botë që do i rezistojë fundit të botës. Bëhet fjalë për një fshat në Francë.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:57 am