AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Papagalli dhe Majmuni...

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Papagalli dhe Majmuni...

  Mesazh  Angel_Dreams prej Sat Nov 26, 2011 10:23 am


  -Të lutem ma sjellë një pije, i thotë majmuni stjuardesës në aeroplanë.
  -Pusho o Majmun - ia kthen ajo.
  -Një pije oj 'rospi - i thotë papagalli.
  -Urdhëroni pijen - ia kthen ajo duke i dhënë pijen papagallit
  Pas disa çastesh majmuni sërish me kulturë e lutë stjuardesën
  -Ju lutem a ka mundesi një pije.
  -Pusho o majmun -ia kthen ajo.
  Majmuni e shikon papagallin që bëhej gati të kërkonte pije.
  -Një pije ma sjell shpejt oj shtrigë - thotë papagalli dhe stjuardesa ia sjellë pijen.
  Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos të bëhet më arrogant.
  -Ma sjellë edhe mua një pije oj lavire e ndyrë - bërtet majmuni
  -Edhe mua o e poshtër - flet papagalli.
  Stjuardesa më nuk duron dhe që të dy i hudh jashtë dritareve të aeroplanit.
  Duke rënë poshtë, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishëm dhe e pyet:
  -O majmun, a din ti të fluturosh?
  -Jo - ia kthen ai.
  -Po mire ty kur nuk dinje cfare tu desh me folë - i thotë papagalli.

   Ora është Mon Jul 16, 2018 3:59 pm