AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Përkujtohet në Berat, 25-vjetori i krijimit të Muzeut “Onufri”

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Përkujtohet në Berat, 25-vjetori i krijimit të Muzeut “Onufri”

  Mesazh  Angel_Dreams prej Fri Nov 25, 2011 11:39 pm

  Një simpozium shkencor, një ekspozitë dhe një takim i hapur i zhvilluar aty


  Është përkujtuar në qytetin e Beratit 25-vjetori i krijimit të muzeut Kombëtar “Onufri” me një sërë aktivitetesh kulturore.

  Një simpozium shkencor, një ekspozitë dhe një takim i hapur i zhvilluar në ambientet e këtij muzeu janë bërë pjesë e eventeve kulturore të zhvilluara gjatë kësaj dite.

  Në një takim të zhvilluar gjatë mesditës së të shtunës me pjesëmarrjen e historianëve, pushtetarëve lokal dhe pjesëmarrjen e deputetit dhe ministrit Genc Pollo, është zhvilluar në ambjentet e Muzeut Kombëtar ku shumë referues kanë nxjerrë në pah vlerat e këtij muzeu.

  Muzeu Kombëtar “Onufri” 25 vjet më parë nga një kishë, u shndërrua në një muze ku ndodhen të ekspozuara shumë vepra të Onufrit, objekte më vlerë, si “Kodikët” e famshëm dhe Epitafi i Gllavenicës, që mbart vlera unike.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 6:36 am