AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Hakeri dëmton NASA-n me gjys milion dollare

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Hakeri dëmton NASA-n me gjys milion dollare

  Mesazh  Angel_Dreams prej Fri Nov 25, 2011 4:09 pm

  Sa mund një njeri të dëmton NASA-n ? Nëse akuzat e Drejtorit të investigimevetë krimit të organizuar dhe terrorizmit në Rumani janë për tu besuar, përgjigjja është “mbi gjys milioni dollarë”.

  26 vjecari Robert Butyka, i përshkruar si “i vetëquajturi haker i papunësuar” nga autoritetet rumune, është akuzuar për disa hakime mbi sistemin kompjuterik të NASA-s, duke filluar në dhjetor të vitit të kaluar, të cilat kanë kushtuar mbi 500 000 dollarë dëm për atë që quhet “hyrje, modifikim dhe dëm mbi të dhënat kompjuterike, si dhe kufizim të akcesit deri tek të dhënat”.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:25 pm