AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Incident ndëretnik midis nxënësve në Maqedoni

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Incident ndëretnik midis nxënësve në Maqedoni

  Mesazh  Angel_Dreams prej Fri Nov 25, 2011 3:56 pm

  Një incident i rëndë ndëretnik ka ndodhur dje midis nxënësve të shkollës së mesme në Makedonski Brod në rajonin e Pellagonisë në Maqedoni.

  Sipas njoftimeve të para nga korrespodenti i INA-s, jozyrtarisht mësohet se incidenti ka shpërthyer midis nxënësve maqedonas dhe atyre shqiptarë e turq në shkollën e mesme “Shën Naum Ohridski” në Makedonski Brod.
  Në versionin e mediave lokale maqedonase nënvizohet se dy nxënës të komuniteti shqiptar nga fshati Pllasnicë kanë nxitur përleshjen fizike, ku më pas kanë reaguar nxënësit maqedonas nga Makedonski Brodi.
  Drejtoria e Shkollës menjëherë ka alarmuar organet e rendit, të cilët po ndriçojnë rastin. Në këtë shkollë të mesme mësojnë nxënës shqiptarë dhe turq, nga Pllasnica, e cila gjendet në mes Kërçovës dhe Makedonski Brodit dhe është një rajon i banuar me shumicë turke dhe shqiptare.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 6:40 am