AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Gjykata detyron nje cift te shkembejne kodet e Facebook-ut dhe MySpace

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Gjykata detyron nje cift te shkembejne kodet e Facebook-ut dhe MySpace

  Mesazh  Admin prej Wed Nov 23, 2011 11:01 pm

  Një gjykatë ka detyruar një çift që të shkëmbejnë kodet e Facebook-ut dhe MaSpace si pjesë e procedurave për divorc.

  Gjykatësi Keneth Shlger u tha Stephen dhe Courtney Gallion që tu japin avokatëve të tyre kodet e rrjeteve sociale në mënyrë që ata të mund të “peshkojnë” të dhëna inkriminuese. Atyre u është ndalur ndryshimi i kodeve apo fshirja e materialeve.

  Kjo masë e pazakontë erdhi pasi avokati i zotit Gallion pretendoi se jeta në internet e gruas së tij mund të sigurojë “municion” për betejën e tyre për divorc. Revista Forbes raporton se pas kësaj mase zonja Gallion i ka dërguar një sms një miku duke i kërkuar ati që ti ndërrojë kodet dhe të fshirë disa mesazhe. Kjo ngjarje nuk është e para ku rrjetet sociale luajnë rol në çështjet e divorceve.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:53 pm