AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

Join the forum, it's quick and easy

AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

AlbSpace

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kanadaja me para te teknologjise se larte

    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
    Join date : 02/06/2009
    Age : 33
    Location : Berat, Albania

    Roleplay Game
    Game Game: 50

    Kanadaja me para te teknologjise se larte  Empty Kanadaja me para te teknologjise se larte

    Mesazh  Admin Wed Nov 23, 2011 11:00 pm

    Keni dëgjuar gjë që Kanadaja të jetë prekur nga kriza financiare? Harrojeni! Ata kanë respekt për paranë më shumë se çdo komb tjetër.
    Kanadaja me para te teknologjise se larte  1321616496-kanadaja
    Banka e Kanadasë së fundmi ka marrë masën për të prodhuar kartëmonedha plastike edhe pse mendohej se parasë së prekshme mund ti thuhej “lamtumira” duke qenë se tani po përdoren gjithnjë e më shumë paraja elektronike. Kartëmonedhat plastike pritet të kenë një siguri të lartë dhe gjithashtu të jenë edhe më higjienike.

    Po ashtu tani do të eliminohet edhe problemi i grisjes. Paratë e reja të teknologjisë së lartë do të kenë dy dritare transparente që i japin asaj një pamje të parasë të së ardhmes. Dritarja e parë është për të mbrojtur atë nga falsifikimi ndërsa e dyta ka një portret metalik. Paraja e re do të nisë të përdoret në fund të këtij muaji. Prerjet e para do të jenë 100 dollarë ndërsa versioni 50 dollarë do të dalë në mars të vitit 2012 ndërsa prerjet e tjera 20, 10 dhe 5 do të dalin gjatë vitit 2013.

      Ora është Thu Mar 28, 2024 6:24 pm