AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Kanadaja me para te teknologjise se larte

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Kanadaja me para te teknologjise se larte

  Mesazh  Admin prej Wed Nov 23, 2011 11:00 pm

  Keni dëgjuar gjë që Kanadaja të jetë prekur nga kriza financiare? Harrojeni! Ata kanë respekt për paranë më shumë se çdo komb tjetër.

  Banka e Kanadasë së fundmi ka marrë masën për të prodhuar kartëmonedha plastike edhe pse mendohej se parasë së prekshme mund ti thuhej “lamtumira” duke qenë se tani po përdoren gjithnjë e më shumë paraja elektronike. Kartëmonedhat plastike pritet të kenë një siguri të lartë dhe gjithashtu të jenë edhe më higjienike.

  Po ashtu tani do të eliminohet edhe problemi i grisjes. Paratë e reja të teknologjisë së lartë do të kenë dy dritare transparente që i japin asaj një pamje të parasë të së ardhmes. Dritarja e parë është për të mbrojtur atë nga falsifikimi ndërsa e dyta ka një portret metalik. Paraja e re do të nisë të përdoret në fund të këtij muaji. Prerjet e para do të jenë 100 dollarë ndërsa versioni 50 dollarë do të dalë në mars të vitit 2012 ndërsa prerjet e tjera 20, 10 dhe 5 do të dalin gjatë vitit 2013.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:05 pm