AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

Heroi libian: Djali i Gadafit me ofroi 1 milion euro per ta nxjerre nga Libia, une e cova ne prite

Share
    Admin
    Admin
    Admin

Numri i postimeve Numri i postimeve : 173

Roleplay Game
    Game Game: 50

Heroi libian: Djali i Gadafit me ofroi 1 milion euro per ta nxjerre nga Libia, une e cova ne prite

Mesazh  Admin prej Wed Nov 23, 2011 10:56 pm

Djali i Muamar Gadafit, Saifi, në përpjekje për tu larguar nga Libia ndërsa forcat rebele i afroheshin, i ofroi udhëheqësit fisnor të një fshati 1 milion euro për ta dërguar të sigurt drejt Nigerit.

I ashtuquajturi djali playboy i kishte thënë se do i jepte shumën e madhe për të pasur një rrugë të sigurt kalimi. Ai i tha udhëheqësit fisnor se një ditë do rikthehej e do rifitonte pushtetin në Libi.

Por në vend që ta dërgonte të sigurt drejt Nigerit, Jusuf Saleh Al Hotmani e dërgoi Saifin në një pjesë të shkretëtirës, ku e prisnin rebelët e armatosur. “Ai më ofroi miliona, por gjithë paratë e tij nuk mund të blejnë një grimcë nga rëra jonë ose një pikë nga gjaku i martirëve tanë,” tha Al Hotmani përpara gazetarëve. Deklaratat e tij u bënë publike në momentin kur u shfaq dhe një video nga Saif Al Islam, i cili do të gjykohet në Libi. Ka spekulime se ai do përballet më një dënim me vdekje.

Ora është Tue Aug 22, 2017 1:26 am