AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Gjermani, zgjat 10 vjet koncerti me i gjate ne mbare boten

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Gjermani, zgjat 10 vjet koncerti me i gjate ne mbare boten

  Mesazh  Admin prej Wed Nov 23, 2011 10:54 pm

  Pas nje dekade dhe 11 ndryshime akordesh, koncerti me i gjate ne mbare boten vazhdon ende.

  Performanca e pambarueshme, e nisur me nje qetesi gjate vitit, bazohet ne operen e kompozitorit amerikan John Cage, 'As slow as possible' dhe ka nisur ne shtator te 2001 me qellim qe te mbaroje ne 2640, 639 vite pas nisjes se tij.
  Vizituesit që shpresojnë të asistojnë në ndryshim i ardhshëm të akordeve të organos së ish-kishës të St. Burchard në Halberstadt, në Gjermani, duhet të presin deri në muajin korrik të vitit 2012.

  Rainer Neugebauer, president i John Cage Organ foundation në qytet, pohon se opera ka tërhequr ë gjithë kategoritë e njerëzve. “Këtu mund të dëgjohet diçka që është e nevojshme për të gjithë në një mënyrë urgjente, pasi jep një qetësi të shumëkërkuar”, - ka deklaruar Neugebauer.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:12 pm