AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Gjarpërinjtë që fluturojnë

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Gjarpërinjtë që fluturojnë

  Mesazh  Angel_Dreams prej Thu Jan 20, 2011 7:42 pm

  Nga vëshgimi i kërkuesve, u arrit në përfundimin se gjarpëri me trup deri një metër e gjysmë, ka një strukturë të veçantë muskulature dhe aerodinamike, që e lejon të fluturojë nga njëra pemë në tjetrën, në një distancë prej 15 metrash.
  I quajtur latinisht chrysopelea paradise, specia e gjarpërisht është e pajisur me një lloj helmi jo të fortë dhe ushqehet me bretkosa e hardhuca. Ai shpenzon pjesën më të madhe të kohës i varur në pemë.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:48 pm