AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Si te fshehim foto, dokunente & foldera brenda ne nje fotografi.

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Si te fshehim foto, dokunente & foldera brenda ne nje fotografi.

  Mesazh  Angel_Dreams prej Fri Apr 23, 2010 10:00 pm

  Si te fshehim foto, dokunente & foldera brenda ne nje fotografi.

  1. Si fillim selektojm ate c`ka duam te fshehim pas fotos.
  pasi e kemi selektuar i bejm copy.
  2. Shkojm tek local dick c . krijojm nje folder me emrin cfardo (test psh.)
  3. i hedhim ato qe selektuam ne kete folder qe sapo krijuam.
  hedhim dhe foton ne te cilen do te fshihen keto dokumente.
  i selektojm te gjitha (pa foton) > Klikojm me te djathen > send to > compressed (zipped) folder
  Arkivit ja vendosim emrin "sekreti"
  4. shkikjm tek dritarja ku po veprojm , tek menut lart , Klikojm Tools > Folder Options > View , I bejm UNMARK(heq shenjen) HIDE EXTENSIONS FOR KNOWN FILE TYPES > Aply > OK
  5.shkojm tek START > Run Dhe Shkruajm CMD > Ok
  Kur Te Hapet Dritarja E CMD Shkruajm " cd \ " (pa thonjeza) > Shtypim Enter.
  -Me Pas Shkruaj " cd test " ( test Eshte emri qe i kemi ven folderit)
  - Me Pas Shkruajm " copy /b emrifotos.jpg + sekreti.zip
  emrifotos.jpg Dhe shtypim ENTER.
  Aty Del " 1 File/s Copied ! . Dmth Mbaroj Puna.
  Kushdo Qe E Shikon Ate Foto Duket Si gjith fotot e tjera.
  Per te par dokumentat qe kemi ne foto mjafton te klikojm me te djathten mbi foto > remae , Fshijm Emripn E Fotos . Psh Emrifotos.jpg dhe e bejm emrifotos.zip Dhe Do Te Dalin Dokumentet.
  Per ta kthyer prap ne foto klikojm Me te djathten mbi dokumentin > Rename , Dhe E Bejm Prap Emrifotos.jpg

  Faleminderit Per Vemendejn...

  Nga: AnGeL_DrEamS

   Ora është Fri May 25, 2018 6:45 am