AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  USERMODES Modet e Userit

  Share
  avatar
  Angel_Dreams
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 259
  Join date : 03/06/2009
  Age : 27
  Location : Albania, Berat

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  USERMODES Modet e Userit

  Mesazh  Angel_Dreams prej Thu Jul 02, 2009 11:44 am

  o = Global IRCop.

  O = Local IRCop.

  i = I Padukshem (Nuk tregohet ne perdorimin e komandes /who).

  w = Mund te shikoje wallop messages.

  g = Mund te lexoje dhe ti dergoje globops, dhe locops.

  h = I gatshem er ndihme, IRCOP ndihmues.

  s = Mund te shikoje lajmet e serverit.

  k = Shikon te gjitha /KILL qe ekzekutohen.

  S = Vetem per sherbimet. (Mbrojtje per to)

  a = Eshte Administrator i Serverit.

  A = Eshte Administrator i Serverit.

  N = Eshte Administrator i Networkut.

  T = Eshte Administrator teknik.

  C = Eshte CoAdmin

  c = Shikon te gjitha lidhjet dhe shkeputjet(connects/disconnects) ne serverit lokal.

  f = Shikon lajmerimet e Flood nga Serveri.

  r = Tregon se pseudonimi eshte i rregjistruar.

  x = I jep perdoruesit hostname te fshehur.

  e = Mund te shikoje mesazhet e Serverit qe i dergohen perdoruesve qe kane umode +e.

  b = Mund te lexoje dhe ti dergoje Chatops.

  W = (IRCops only) ju tregon kur dikush ben komanden /whois per ju.

  q = (Services Admins only) Nuk mund t'ju beje kush KICK pervecse me U:Lines.

  B = (users) Ju shenon ju si BOT.

  F = (net|tech admin only) Mundeson shikimin e klientave te larget lidhjet dhe mbylljet e tyre.s

  I = (net|tech admin only) Mundeson hyrjen dhe daljen e padukshme, si dhe mundeson berjen tuaj te padukshem neper dhoma.

  1 = (IRCops only) Ju shenon si Coder

  __________________________________________________________________

   Ora është Wed Jun 20, 2018 8:39 pm