AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Zogjte .

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Zogjte .

  Mesazh  Admin prej Sat Jun 06, 2009 1:38 pm

  Ne qytetin Kagoshima, ku temperatura ne muajin korrik nuk i kapercen te 25 gradet, nje fermer shkoi ne nje dyqan dhe bleu diten e pare peseqind zogj, qe porsa kishin celur. Te nesermen bleu peseqind te tjere dhe keshtu, dhjete dite me radhe…
  Pronari qe i shiste zogjte, kureshtar, e pyeti:
  - Me gjithe keta zogj qe ke blere, do te rritesh pula dhe kendese?
  Fermeri ferkoi zverkun nga sikleti:
  - As une nuk e marr vesh se cfare po ndodh…
  Ose i mbjell shume thelle, ose teper dendur, por deri me sot nuk ka mbire asnje pule dhe asnje kendes…

   Ora është Sun Apr 22, 2018 4:43 am