AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Makarona alla karbonara me verdura

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Makarona alla karbonara me verdura

  Mesazh  Admin prej Sun Jun 07, 2009 9:24 am

  Zakonisht kjo recete behet me pancet(mish deri i thar )por me zarzavate eshte me mir dhe per shendetin.Marim zarzavatet 1/2 qep,1/2 spec te kuq,1/2 spec te verdh,i kungull 1 karrot,1/2patellxhan i grimene kubeti dhe i vem ne zjarr ne nji te tigan antiaderent e i kaurdisin ne zjarr te avashet deri sa te zbuen,per mararonat mund te perdoret tipi qe ju pelqen,i ziejme dhe i hedhim ne tiganin ku jan verdurat,i perziejm mir,ne nje ene rrahim 2 vez me pak piper te zi dhe djah te grir ja hedhim siper makaronave i lejme 2-3 min mbi zjarr dhe jan gati te serviren.Eshte mir te hahen te ngrohta .Ju befshin mir

   Ora është Tue Dec 11, 2018 7:07 pm