AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Rolat me kokos

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Rolat me kokos

  Mesazh  Admin prej Sun Jun 07, 2009 9:22 am

  Duhen:
  4 filxhana uje
  35 luge keksa te bluar
  3 lug kakao
  125 gr margarin
  100 gr kokos
  20 lug sheqer

  Pergatitja:
  Ne nje tengjere hedhim 3 filgjana uje dhe 15 luge sheqer,i vem ne zjarr.Me pas shtojm 3 luge kakao dhe keksat e bluar.Ne ene tjeter hedhim 1 filgjan uje,5 luge sheqer,margarinen dhe ne fund kokosin.Masen e kaft e shtrijm me dor ne foli,pastaj mbi te shtrijm te bardhen dhe e mbeshtjellim ne form rolate, e vem te ftohet.

   Ora është Tue Dec 11, 2018 6:05 pm