AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Mbushje per torta

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Mbushje per torta

  Mesazh  Admin prej Sun Jun 07, 2009 9:21 am

  Duhen:
  400 gr keksa te grimcuar
  400 gr banane
  2 luge kakao
  100 gr kokos
  100 gr arra te grimcuara
  250 gr margarin
  leng te gazuar sipas nevojes(fant)

  Pergatitja:
  Ne nje ene te thelle hedhim keksat,bananet e shtypura,kakaon,kokosin dhe arrat.Shkrijm margarinen dhe e shtojm ne ene,pastaj hedhim leng te gazuar derisa te fitohet nje mase jo e fort.Me kte mase mund te mbushim tortat po dhe mund te formojm torteza te shijshme.

   Ora është Tue Apr 24, 2018 8:38 pm