AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Mish vici me mustard

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Mish vici me mustard

  Mesazh  Admin prej Sun Jun 07, 2009 9:21 am

  Duhen:
  4 copa mish mesatare,2 qepe,1 hudher,2luge pana,40gr gjalp,1gote vere,2luge mustarde,1lug vaj,krip e piper.

  Pergatitja:
  Mishin e skuqim ne vaj e gjalp,hedhim krip e piper.I heqim copat e mishit dhe i lyejme me mustard.Po ne kete tenxhere skuqim qepen e hudhren.Shtojme mishin veren e bardhe dhe 1 gote e gjysem me uje.Eleme te zieje.pasi e ziejem e shikojme per nje salce te trashe pastaj i shtojme panen,e leme dhe pak min dhe e fikim.Mishin mund ta sherbejme me oriz ose patate te ziera.

   Ora është Mon Jun 18, 2018 1:32 am