AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Pastice me kime

  Share
  avatar
  Admin
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 173
  Join date : 02/06/2009
  Age : 27
  Location : Berat, Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Pastice me kime

  Mesazh  Admin prej Sun Jun 07, 2009 9:20 am

  makarona 300 g
  mish i grire 200g
  qepe 2 kokra
  yndyre 3-4 luge gjelle
  salce 1 luge gjelle
  kripe,piper,dafine

  PER SALCEN BESHAMEL DUHEN:
  miell 2 luge gjelle
  1 gote qumesht
  1 koker veze
  1 luge gjalpe

  makaronat zjejen njesoj si per pasticon me diathe,kullohen perseri mire dhe hidhen ne tave,perzihen mire me kimen dhe shtrohen ne taven te lyer me yndyre,rrafshohen mire dhe mbulohen me salcen meshamel e cila pergatitet duke kaurdisur miellin me gjalpe dhe qumesht.siper sperkatet me gjalpe dhe sipes deshires me djathe te bardhe ose kackavall te grire.piqet ne fure per 25-30 min dhe ndahet ne copa.

   Ora është Sun Apr 22, 2018 7:45 pm