AlbSpace

Pershendetje!
Ju urojm mireseardhjen!
Kjo eshte nje Webfaqe relativisht e re. Na ndihmoni duke na sugjeruar cfar do te donit ju te gjenit ne kete faqe.

  Breshka Ne Pazar

  Share

  BeRaTsI_ZeMeR
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 9
  Join date : 06/06/2009
  Age : 23
  Location : Berat - Albania

  Roleplay Game
  Game Game: 50

  Breshka Ne Pazar

  Mesazh  BeRaTsI_ZeMeR prej Sat Jun 06, 2009 8:30 pm

  Kafshet e pyllit vendosen te benin nje feste me rastin e ardhjes se pranveres. Edhe ndane detyrat midis njeri- tjetrit.
  Breshkes i ra te bente pazarin, te blinte gjerat qe duheshin per festen. Te tjeret do prisnin deri sa te kthehej ajo pastaj qe te fillonin me gjerat e tjera.
  Kalo nje ore dy ore, tre ore e breshka nuk dukej gjekundi. Kafshet e pyllit filluan te nevrikoseshin, "ku mbeti mor Zot breshka, aman qe nuk e beri njehere nje pune tamam, c´na u desh neve qe derguan ate ngatharaqe", etj.
  Papritur u hap dera ngadale dhe breshka futi koken brenda:
  " A do pushoni ju me te sharat se nuk iki fare!..

   Ora është Mon Jul 16, 2018 3:59 pm